İstenmeyen kıllardan kurtulmak için başvurulan en etkili yöntemlerden biri olan lazer epilasyonun uygulanma şekline göre ve kullanılan cihazlara göre farklı çeşitleri vardır. Her türünde lazer cihazı kullanılır fakat cihazın adına ve işlevine göre uygulama şekli değişir. NDYAG Lazer Epilasyon da lazer çeşitlerinden biridir. Bu epilasyon türünde kıl köklerine etki eden atışlar yapılır ve kıl kökleri tahribata uğratılır.

NDYAG Lazer Epilasyon faydaları nedir?

NDYAG epilasyon türü koyu tenli kişilere uygulanır. Koyu ten rengine sahip kadınlara uygulanır, başarılı olur ve uzun dalga boylarında işlem yapıldığından kıl köklerini yakar.

NDYAG Lazer Epilasyonun Ne Gibi Etkileri Vardır?

NDYAG Lazer Epilasyon faydaları koyu tenli kadınlarda işe yarayan bu lazer türü güzellik merkezlerinin çoğunda kullanılan bir cihazdır. Özellikleri itibarıyla diğer cihazlara oranla avantajlı olduğu noktalar vardır ve kıl köklerini yakmada etkilidir. Bu cihaz, 1064 nm dalga boyuna sahiptir, cilt alt bölgesine derinlemesine inerek kıl köklerini yakma konusunda oldukça etkilidir. Yanan kıl kökleri bir daha çıkmamak üzere yok olurlar.

NDYAG Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

NDYAG Lazer Epilasyon faydaları bu cihazla uygulama yapıldığında çok az ağrı duyarsınız, diğer cihazlara göre ağrı verme oranı azdır. Vücudun her bölgesinde kullanılabilir. Genital bölge, yüz, kol, sırt, göğüs, bacak ve koltuk altı bölgelerine güvenle uygulanabilir. NDYAG lazer cihazıyla yapılan epilasyonda yanık oluşma ihtimali sıfırdır. İşlemin yapılmasının ardından günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Seans aralıkları ortalama 2 ay gibi bir süre olmalıdır. 2 ay arayla uygulanan seanslar sonrasında 4 ile 6 seans sonra tüyler tamamen yok olur.

NDYAG Lazer Epilasyon faydaları dışında dikkat isteyen noktalar vardır. Epilasyon öncesinde güneşte kalmamak ve bronz bir tene sahip olmamak gerekir. Bronz tene uygulanan lazer sonucunda ciltte yanıklar oluşabilir, bu yanıklar geri dönüşü olmayan lekelere yol açabilir. Epilasyon öncesi kıllar jilet veya benzeri malzemelerle tamamen dipten alınmamalıdır. Biraz yüzeyden alınmalıdır ki cihaz tüyleri görebilsin. Kılların görünmez halde olması işlemin başarı oranını düşürür. Açık tenli kadınlar için NDYAG lazer epilasyon cihazı uygun değildir, beyaz ten üzerinde yanık oluşma riski çok daha yüksektir.

Arkadaşlarınla Paylaş:

3 yorum

  1. medicadermatr on

    Lazer epilasyon sonrası kalan tüyler için kalıcı ve etkili çözüm; İğneli Epilasyon, özellikle yüz bölgesinde oldukça etkili olduğu söyleniyor.

Sende Yorumunu Yaz