İstenmeyen tüyler konusunda lazer epilasyon hem erkeklerin hem de kadınların başvurduğu en etkili bakım yöntemlerinden biridir. Lazer epilasyon sayesinde hem kadınların hem de erkeklerin yaz aylarında çok daha rahat ettikleri bilinen bir gerçektir. Ancak lazer epilasyon öncesinde bilinmesi gerekenler arasında son derece önemli detaylar bulunuyor. Lazer epilasyon her zaman büyük kolaylıklar sağlıyor olsa da dikkat edilmesi gereken durumlar var. Bunlardan en önemlisi de lazer epilasyonu yapacak olan kurum. Lazer yaptırmaya karar vermeden önce kurumun lisanslı ya da yasal olup olmadığına büyük önem vermeniz gerekiyor. Lazer direk cilde temas edeceği için her kurumda bu tarz işlemlerin yapılması uygun değildir.

Lazer Epilasyona Karar Vermeden Bilmeniz Gerekenler

Güvenilir bir lazer epilasyon merkezi bulduğunuzda işiniz daha kolay olacaktır. Lazer epilasyon öncesinde bilinmesi gerekenler arasında yer alan bir konuda tüy renginizdir. Eğer ki ten renginiz beyaz ve tüy renginiz sarı ise işlemden çok iyi sonuç alamayabilirsiniz. Çünkü lazer makinesi yalnızca siyah tüyleri görüyor. Hatta siyah cildin üzerindeki siyah tüylere nazaran beyaz ten üzerindeki koyu renkli tüyleri daha rahat görüyor. Tüyleriniz sarı ise işlemden çok uzun bir süre sonra ancak sonuç alabilirsiniz. Lazer epilasyon öncesinde bilinmesi gerekenler konusunda dikkat etmediğiniz taktirde paranız ve zamanınız boşa gidebilir. Kararınızı verirken tüylerinizin durumuna göre lazer merkezi ile anlaşma yapmanızda fayda var.

Lazerin Etki Ettiği Bölgeler

Lazer epilasyon öncesinde bilinmesi gerekenler konusunda insanların uyarıldığı bir diğer konu ise özel bölgeye uygulanan işlem oluyor. Özel bölge sürekli olarak nemli ve ıslak bir alan olduğu için buradaki tüylerin %100 olarak bitmesi mümkün değil. En iyi epilasyon aletinde bile bu sonucu almak binde bir rastlanan bir durumdur. Bu yüzden özel bölgede tüy kalmasından rahatsız olmayacaksanız bu işlemi yaptırabilirsiniz. Bacak, göbek, omuz, kol, kol altı en iyi sonuç veren bölgelerdir. Bu bölgelerde 3. seansın sonunda gözle görülür bir sonuç almanız mümkün. Ancak her kadında ve her erkekte aynı oranda sonuç alınması mümkün değil. Kişinin hormonları ile de alakalı bir durum olduğu için lazer epilasyon kişiden kişiye değişen sonuçlar gösteriyor.

Arkadaşlarınla Paylaş:

1 Yorum

  1. ağda mı kaldı artık , lazer epilasyon diye bir şey var 7 – 8 seansta hallediyorlar mevzuyu .. İstenemyen kıllarda tarih oluyor işte daha ne istiyonuz

Sende Yorumunu Yaz