Lazer epilasyon birçok hanımın faydalandığı ve istenmeyen tüylerden sonsuza kadar kurtulabildikleri bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde hanımlar ağda ve epilasyon gibi can yakan ve uzun süren işlemlerden sonsuza kadar kurtulabildikleri gibi defalarca da bu tüyler ile uğraşmak zorunda kalmıyorlar. Lazer epilasyon güvenli mi? Zararı var mı? Bu konu son derece merak edilen bir konudur. Lazer epilasyon hanımlara büyük kolaylıklar sağlayan bir yöntem olduğu kadar güvenilir de bir yöntemdir. Ancak direk cilde temas eden ışınlar ile yapıldığı için riskler de taşımıyor değil. Lazer epilasyon güvenli mi? Zararı var mı? Bu işlemleri yaptırmadan önce mutlaka profesyonel bir kurumdan hizmet almanız gerekiyor.

Lazer Epilasyonun Güvenilir Yanları

Lazer epilasyon güvenli mi? Zararı var mı? Faydası çok olan ancak zararı minimum derece gösterilen bir yöntem olan lazer epilasyon hanımların ve beylerin istenmeyen tüylerinden çok kolay bir şekilde kurtulmasını sağlıyor. Lazer epilasyonu yalnızca hanımlar değil aynı zamanda beylerde tercih ediyorlar. Göğüs kıl bölgesi ve kol altı gibi alanlarda çıkan tüylerden lazer yardımı ile kurtulmanız mümkün oluyor. Hanımlar daha çok tüm vücut geneline lazer epilasyonu rahatlıkla uygulayabiliyorlar. Birkaç seans sonrasında lazerin etkisi ile tüyler daha seyrek ve ince çıktığı için kıyafet seçimlerinde daha rahat davranabiliyorlar. Kullanılan lazer makinesinin bu noktada etkisi çok büyüktür. Makine ne kadar iyi olursa tene temas ettiğinde verdiği acı da o kadar az olacaktır. Lazer yalnızca kıl köklerine kadar indiği için ileride bir sorun yaşamanıza neden olmuyor.

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri

Lazer epilasyon bazı yan etkiler gösterebilen bir tüy dökme yöntemdir. En önemli yan etkileri ten üzerinde kızarıklık şeklinde kendisini gösteriyor. Ancak bu geçici bir durumdur. Lazer epilasyon güvenli mi? Zararı var mı? Diye kafa karışıklığı yaşayan insanları caydıracak kadar ciddi bir yan etki değildir. Lazer epilasyonu kış aylarında yaptırdığınızda güneş lekesi gibi durumlara maruz kalmıyorsunuz. Yaz aylarında yaptırılması sakıncalı olan bir yöntemdir. Çünkü lazer tedavisi yaptırdığınız bölgelerin kesinlikle güneş görmemesi gerekiyor. Bunların dışında herhangi bir zararı yoktur.

Arkadaşlarınla Paylaş:

1 Yorum

Sende Yorumunu Yaz