Ergenlikten itibaren vücudumuz tüylenmeye başlar. Tüy problemi yaş gözetmeksizin ne yazık ki herkes için istenmeyen bir durumdur. Ağda ve jilet yöntemi ile tüylerden kurtulmak geçici ve acılı bir yöntem olduğu için lazer epilasyonun son dönemlerde tercih oranı artmaktadır. Lazer epilasyon sayesinde kısa zamanda kalıcı sonuçlar elde edilir. Estetik ve güzellik alanında uygulanan çoğu işlemin yaş sınırlaması vardır. Bu sebepten ötürü lazer epilasyonda yaş sınırlaması var mıdır? Kaç yaşından sonra lazer epilasyon yapılabilir? Konularını merak edenler cevapları yazımızdan öğrenebilir.

Lazer Epilasyon Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Lazer epilasyon tüy problemini yok etmek isteyen her yaşta kadın ve erkeklerde rahatlıkla uygulanabilir. Lazer epilasyon ışınlarının vücuda her hangi bir zararı olmaması bu işlem için bir sınırlama getirilmesine gerek duyulmamıştır. Ergenlik dönemine giren ve vücudundaki tüylenme evresini tamamlamış her birey lazer epilasyon yaptırabilir. Kaç yaşından sonra lazer epilasyon yapılabilir sorusuna ise uzmanlar genel açıdan 14-15 yaşından sonra tüylenme tamamlanmış olacağından bu yaşların epilasyon başlanması için uygun olduğu yönünde yaklaşımda bulunmaktadırlar. Kaç yaşından sonra lazer epilasyon yapılabilir şeklinde bir sınırlaması olmayan lazer epilasyonun mevsimsel olarak bir sınırlaması bulunmaktadır. Bu sınırlamanın sebebi tedavi süresince cildin güneş ışınlarına maruz kalmasının cilt üzerinde bir takım lekeler oluşturmasıdır. Lazer epilasyon seansları tüy oranına ve bölgesel olarak belirlenen seans sayısına göre tamamlanır. Bu yüzden tedaviye sonbahar aylarının başlangıcında başlanılması olası bir seans uzaması durumuna karşı ilkbahar mevsimine kadar tedavinin bitirilmesi açısından fayda sağlar.

Lazer epilasyonun uygulanmadığı durumlar

Lazer epilasyon zararsız bir işlem olduğu için yaş aralığı ve cinsiyet ayrımı yapmadan her insana uygulanabilir. Fakat lazer ışınları bazı sağlık durumlarında olası problem teşkil etmemesi için lazer epilasyon uygulanmaz. Bu sağlık sorunları ileri derecede şeker hastalarını ve kalbinde pil bulunan kişileri kapsar. Bu kişilere lazer epilasyon uygulanması kendi sağlıkları açısından son derece sakıncalıdır. Lazer epilasyon uygulaması yapılacak bölgede herhangi bir sivilce veya yara bulunması da geçici bir sür e olarak lazer epilasyon yapılmasını engeller. Cilt üzerinde bulunan bu tarz problemler geçtikten sonra lazer epilasyona başlamada herhangi bir sakınca yoktur.

Arkadaşlarınla Paylaş:

1 Yorum

Sende Yorumunu Yaz