Gün geçtikçe daha da gelişmekte olan ve teknolojiyle de doğru orantılı ilerleyen lazer epilasyon jiletlerden cımbızlardan normal epilasyondan ve ağda acısından kaçmak isteyenlerin tercihi. Ancak tüm tıbbi işlemler gibi güzellik sektöründe dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Öncelikle hangi durumlarda lazer epilasyon uygulanmaz bunu bilmeniz gerekir. Epilasyon işleminden geçecek olan cildin her anlamda sağlıklı olması gerekir. Ciltte akut bir iltihabi durum, mikrobik ve enfeksiyon gibi durumlar uçuk, siğil, sızıntı ve akıntılı bir egzama gibi rahatsızlıklar varsa bu tip ciltlere hiçbir durumda lazer epilasyon uygulanmaz.

Gittiğiniz güzellik merkezinde sorulan soruları öncelikle doğru cevaplamanız gerekir. Bu prosedür sizin sağlığınız için planlanmıştır. Bir sağlık durumunun olup olmadığı bu sorulara verdiğiniz cevaplarla incelenerek bulunur ve hem sizin hem de cildiniz için en uygun tedavi yöntemi araştırılıp uygulanır. Hangi durumlarda lazer epilasyon uygulanmaz sorusuna da net bir cevap bulunur.

Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gereken Sağlık Problemleri

Hangi durumlarda lazer epilasyon uygulanmaz sorusunun net karşılığını bu başlık altında bulabilirsiniz.

  • Lazer epilasyon yapılacak kişi ileri seviyede bir şeker hastasıysa
  • Bu kişinin kalbinde pil varsa ya da kalp hastalıklarında risk taşıyorsa
  • Kişi lazer epilasyona gitmeden önce güneşe ve güneş ışınlarına maruz kaldıysa
  • Ateşli bir hastalığı varsa
  • Lazer epilasyon yapılacak kişinin bağışıklık sistemi sağlam değilse
  • Kişinin yüzünde belirgin bir cilt hastalığı varsa
  • Lazer epilasyon uygulanacak bölgede iltihaplı sivilceler varsa
  • Genellikle 12 yaşın üstündeki kişilere lazer uygulaması yapılması uygun görülür.
  • Hamile bayanlara lazer epilasyon uygulamasının ilk 3 ayda yapılması uygun olmayabilir.
  • Solaryumda cildi esmerleşmiş bay ve bayanlara da lazer epilasyon tedavisinin uygulanması risklidir.

Lazer Epilasyonda Uzman Seçimi

Hangi durumlarda lazer epilasyon uygulanmaz sorusu hakkında kısa bir bilgiye sahip oldunuz ancak daha sağlıklı ve net bilgiler almak için uzman bir hekime başvurmanız gerekir. Bu hekime lazer epilasyon konusunda güvenip güvenemeyeceğinizi sorun. Tecrübesi hakkında kısa bir araştırma yapın. Lazer epilasyonun yapılacağı alanda hekim kadarda önemlidir. Hijyenik ve kaliteli malzemeler içermesi gerekmektedir. Merkezin bu konudaki başarı oranı da oldukça önemli bir husustur. Hekimin ve merkezinde sizin hakkınızda soru sormasını beklemeniz gerekir. Cildinizle ilgili konularda bilgiye sahip olmaları gerekir ki bu işlemin yan etkiye yol açmayacağını garanti etsinler.

Arkadaşlarınla Paylaş:

1 Yorum

Sende Yorumunu Yaz