Ütüleme tekniği de denilen Diot Epilasyon son yıllarda hem konforu hem de acısız ve ağrısız olması sebebi ile en çok tercih edilen epilasyon yöntemlerinden bir tanesidir. Hava soğutmalı sistemi ve kontakt sistemi olmak üzere iki ayrı tipi bulunan Diot Lazer Epilasyon sistemi lazer ışığını dalga boyunda kullanarak hem kalın hem de ince tüm kıllarda büyük bir kolaylık sağlar.

Diot Lazer Epilasyon Hem Konforlu Hem Acısız

Şimdiye kadar uygulanan diğer epilasyon türlerine göre son derece ağrısız ve acısız olan bu işlem uygulama bölgesine masaj yolu ile yapılıyor ve son derece rahat bir şekilde istenmeyen kıllardan kurtulmasını sağlıyor. Kadın ve erkek fark etmeden vücudumuzdaki tüm bölgelerde rahat bir şekilde kullanabileceğimiz bu teknik ile sık atışlar yapılarak hızlı bir şekilde kılların yok edilmesi sağlanıyor.

Diot Lazer Epilasyon Hangi Bölgelerde Etkilidir,

Vücudumuzda en hassas bölgelerimizden biri olan genital bölgede dahil olmak üzere kol, bacak, göbek çevresi, yüz, çene, sırt dahil olmak üzere istediğimiz her bölgede rahat bir şekilde kullanacağımız oldukça etkili bir sistemdir. Sık atışlar yapılarak uygulama yapılan bölge yavaş yavaş ısıtılıyor ve masaj da yapılarak ütüleme ile kılların çok kolay ve hızlı bir şekilde yok edilmesi sağlanıyor. Aynı zamanda diğer epilasyon sistemlerine göre daha derine inerek atış yapabildiği için daha etkili sonuçlar alınması sağlanıyor. Diot Lazer Epilasyon tekniğinde hem koyu hem de açık renkli kıllarda başarı sağlanırken en zor işlem yapılabilen esmer ciltlerde de ağrısız bir şekilde tüylerden arınıyor.

Diot Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır

Hemen hemen her yaşta kadın erkek herkese rahat bir şekilde uygulanan Diot lazer epilasyon yaptırmadan mutlaka konusunda uzman bir kişi tarafından uygulama yapılacak bölgelerin incelenmesi gerekir. Bunun dışında hamilelerde, hamilelik riski bulunan kişilerde, hormonal bozukluk yaşayanlar, cilt kanseri geçirmiş olanlar ve cilt üzerinde aktif lezyon bulunan kişilerde işlemin uygulanmaması önerilir. Ayrıca güneş yada solaryum ile bronzlaşmış olan kişilerin de bekleme yapması ve kendi normal cilt rengine dönene kadar Diot lazer epilasyon yaptırmaması önemlidir.

 

Arkadaşlarınla Paylaş:

2 yorum

  1. Diot lazer epilasyon yaptırmayı dşünüyordum, sizlerde sağolun bu işe girişmek isteyenler için ilk etapta uygulanması ve bilinmesi gereken tüm detayları vermişsiniz.

Sende Yorumunu Yaz